Orvostudomány

Analdim

Struktúra

1 kúpban 100/10 - analginum (metamizol-nátrium) 100 mg és dimedrol 10 mg

1 kúpban 250/20 - analginum 250 mg és dimedrol 20 mg

Kiadási forma

10. végbélkúpok.

Farmakológiai hatás

Altatás és lázcsillapító.

Farmakodinámiája és farmakokinetikája

Farmakodinámia

A kombinált gyógyszer, amelyben két aktív anyag - analgene és diphenhydramin. analgene - nem narkotikus fájdalomcsillapító, kifejezett fájdalomcsillapító lázcsillapító hatással. Gátolja az enzimaktivitást ciklooxigenázami az anyagcserének lelassulását vonja maga után arachidonsav és szint csökkentése prosztaglandinokaminek következtében a fájdalom impulzusa gátolt. A hőszabályozás központjának befolyásolása lázcsillapító hatású. difenhidramin antihisztamin hatású és nyugtató, mivel áthatol vér-agy gát. Növeli a hatékonyságot analginum kombinált felhasználással.

Farmakokinetikája

Az aktív komponensek jól felszívódnak a vérben. Koncentrációik csúcsát 1-2 óra múlva érik el. Mindkettő metabolizálódik a májban. Főleg a vizelettel ürül metabolitok formájában és változatlan formában. eliminációs felezési idő analginum 2-4 óra dimedrol - 1-4 óra. A gyógyszer hatása 5 órán keresztül tart.

Felhasználási javallatok

  • lázcsillapító gyulladásos betegségek esetén;
  • fog és fejfájás;
  • neuralgia;
  • izomfájdalmak;
  • máj és vese görcsök;
  • fájdalom enyhítése sérülések és műtétek után.

Ellenjavallatok

  • túlérzékenység;
  • hiány glükóz-6-foszfát dehidrogenáz;
  • vérbetegségek;
  • súlyos károsodott máj- vagy vesefunkció;
  • hörgő asztma;
  • terhesség és szoptatás;
  • életkor legfeljebb 1 év.

Óvatosan kell eljárni az autót és a veszélyes gépeket vezetõ személyek számára.

Mellékhatások

  • gyengeség álmosság;
  • szédülés, fejfájás;
  • szájszárazság
  • széklet rendellenességek;
  • hányinger;
  • vérváltozások (hosszabb ideig történő alkalmazás esetén).

Analdim, használati utasítás (módszer és adagolás)

A végbélbe történő beillesztésre tervezték. A kurzus időtartamát az orvos határozza meg. Nem ajánlott 4 napnál hosszabb ideig tartani. Fájdalommal, egyszeri használat. Felnőtteknek és serdülőknek felírták az Analodim 250 kúpokat, 1 kúpot naponta 1-2 alkalommal.

5 és 14 év közötti gyermekek írják fel a gyógyszert ugyanabban az adagban, csak napi egyszer.

Az 1 és 4 év közötti gyermekek számára az Analdim hatóanyag-tartalma alacsonyabb. Ebben a korban az Analdim 100 gyertyát használják, az alkalmazás sokfélesége naponta egyszer. A rektális alkalmazás után a terápiás hatás 1-2 óra elteltével figyelhető meg.

Túladagolás

Az eseteket nem regisztrálták.

Kölcsönhatás

Fokozza a hatásokat acetil-szalicilsav, szulfonamidoketanol, antimikrobiális szerek és antikoagulánsok kumarin sor. Csökkenti a koncentrációt ciklosporin. Talán fejlődés hipertermia ha alkalmazzuk fenotiazin és chlorpromazinra.

Csökkentse a gyógyszer hatékonyságát fenilbutazone és barbiturátok. A gyógyszer toxicitása fokozódik, ha együtt használják nem szteroid gyulladáscsökkentőkés, allopurinol és triciklusos antidepresszánsok. Nem írható fel olyan gyógyszerekkel együtt, amelyek stimuláló hatással vannak a központi idegrendszerre (Cavinton, Koffein, piracetam).

Értékesítési feltételek

Vény nélkül.

Tárolási feltételek

A hőmérséklet 8-15 ° C.

Lejárat dátuma

2 év

Analógok

Mérkőzések az ATX 4. szintű kódhoz:antipirinaiapúreopirintempalginBenalginPentalgin ICNPentalgin NPentalginanalgeneTetralginSpazmalinmaksiganSedal MPiralginBaralgin MSedalgin PlusRevalginandipal

Efferalgan, Tsefekon, Nurofen.

Analdime vélemények

Leggyakrabban lázcsillapító szerként az Analodim-et gyermekeknél alkalmazzák, ezért az áttekintésekhez társulnak a felhasználása ebben a korcsoportban. A gyógyszerről szóló vélemények változatosak, ami társul az egyéni érzékenységhez. Sok szülő inkább a drogokat részesíti előnyben paracetamolkevesebb mellékhatása van, mint analgene.

  • "... Az Analdim mindig segít megbirkózni a magas lázkal, egy nagyon hatékony és megfizethető lázcsillapító gyógyszerrel".
  • "... Az eszköz nagyon hatékony! A szirupban lévő Nurofen gyengébb, és ha mindkét gyógyszert kombinálja, akkor jó hatás".
  • "... egyáltalán nem segít a gyermekeimnek".
  • "... 5-6 óra tart, tehát éjjel gyertyát tettem. Nyugodtan alszik".
  • "... Inkább éjszaka használja, mivel a gyermek letargikus és álmosabbá válik a difenhidramin hatására".
  • "... A Nurofen-től a lányom hány, és jól tolerálja ezeket a gyertyákat. hatékony".
  • "... Más gyertyákhoz képest sokkal gyorsabban olvadnak és a bevezetés problematikussá válik".
  • "... A paracetamol alapú gyertyák segítenek a babámnak. Nem akarok gyermekemnek analginot adni".

Mindenesetre a gyertyákat helyileg alkalmazzák - 3-4 alkalommal, a hőmérséklet-emelkedés minden napján, tehát nem kell beszélni a nemkívánatos hatásokról.

Analimim ár, hol lehet vásárolni

A gyógyszert az Orosz Föderáció gyógyszertáraiban nem lehet megvásárolni. A hasonló gyógyszerek ára: gyertyák Cefecon D (gyermekek számára) 30-51 dörzsölés, Tsefekon N 99-118 rub., Kúpok Nurofen gyermekeknek 100-114 rub., gyertyák Efferalgan 111 - 125 rubel.

  • Online gyógyszertárak Ukrajnában

Apteka24

  • Analdim 100 mg / 10 mg No. 10 kúp PAT Monfarm, Ukrajna21 UAH rendelés
  • Analdim 250 mg / 20 mg No. 10 kúp PAT Monfarm, Ukrajna23 UAH rendelés

Pani gyógyszertár

  • Analitim kúp Supp. Analdim 100mg / 10mg No. 10 Ukrajna, Monfarm AO 26 UAH rendelés
  • Analitim kúp Supp. Analdim 250mg / 20mg No. 10 Ukrajna, Monfarm AO 26 UAH rendelés
mutass többet

Nézze meg a videót: CLAUDIAN ANALDIM JOTA CLEBIO WALTIM (Február 2020).

Népszerű Bejegyzések

Kategória Orvostudomány, Következő Cikk

Valvira
Orvostudomány

Valvira

Valaciklovir-hidroklorid-hidrát, mikrokristályos cellulóz, povidon, magnézium-sztearát, fehér opadra, hiprolóz, titán-dioxid, hipromellóz összetétele. Felszabadulású fehér, bikonvex tabletta, 500 és 1000 mg filmbevonatban, PVC-bliszterben, a 7, 10, 14 számú kartondobozban. Farmakológiai hatás Antivirális szer.
Bővebben
Tardiferon
Orvostudomány

Tardiferon

Összetétel A tabletta 256,3 mg Fe II-szulfátot tartalmaz (ami 80 mg vasnak felel meg). További komponensek: vízmentes mukoproteózis, talkum, trietil-citrát, burgonyakeményítő, hidrogénezett ricinusolaj, povidon. Kagyló összetétele: karnaubaviasz, titán-dioxid, metil-metakrilát, rizskeményítő, szacharóz.
Bővebben
Primadofilus Junior
Orvostudomány

Primadofilus Junior

Összetétel A kapszulák liofilizált bifidobaktériumokat és laktobacillusokat tartalmaznak (antagonista hatású). Kiegészítő komponensek: aszkorbinsav; Mg sztearát; maltodextrin; zselatin (kapszulahéj). Felszabadulási forma A Primadofilus Junior 175 mg kapszula formájában kapható. A palack 90 darabot tartalmaz.
Bővebben
Amizon
Orvostudomány

Amizon

Összetétel Az Amizon az aktív enizamium-jodidot tartalmazza, valamint további komponenseket: burgonyakeményítőt, kalcium-sztearátot, kis molekulatömegű polivinilpirrolidont. Az Amizon Max hatóanyagként enizamium-jodidot, valamint további anyagként magnézium-sztearátot tartalmaz.
Bővebben