Orvostudomány

Ascoril

Struktúra

struktúra szirup: 10 ml szirup 100 mg-ot tartalmaz guaifenesin4 mg bróm-hexin-hidroklorid2 mg szalbutamol-szulfát1 mg mentol.

Segédanyagok:

  • tisztított víz;
  • szacharóz;
  • naplemente sárga színű;
  • fekete ribizli parfüm;
  • Ananász íz
  • glicerin;
  • szorbit;
  • nátrium-benzoát;
  • propilénglikol;
  • citromsav-monohidrát.

struktúra gyógyszeres kezelés tablettákban: egy tabletta 100 mg-ot tartalmaz guaifenesin8 mg bróm-hexin-hidroklorid2 mg szalbutamol-szulfát.

Ezenkívül egy segédanyag tartalmaz ilyen segédanyagokat:

  • finomított talkumpor;
  • kukoricakeményítő;
  • metil-parahidroxi-benzoát;
  • kolloid szilícium-dioxid;
  • propil-parahidroxi-benzoát;
  • magnézium-sztearát.

Kiadási forma

  • köptető: palackok - 100 és 200 ml, egy csomagolásban egy üveg.
  • tabletta: 10 és 20 darabos csomagolásban.

Farmakológiai hatás:

Hörgőtágító, nyálkahártyás és köpködő hatással rendelkezik.

Farmakodinámiája és farmakokinetikája

Mivel az Ascoril gyógymód köhögés, a következő tulajdonságokat tartalmazza:

  • megszünteti görcsök a hörgőkben;
  • növeli a tüdő kapacitását;
  • jelentősen csökkenti a légúti ellenállást;
  • megkönnyíti az eltávolítást köpet;
  • vérnyomás nem csökken.

Felhasználási indikációk Ascoril

Annak érdekében, hogy a gyógyszernek megfelelő hatása legyen, pontosan tudnia kell, hogy melyek ezek a tabletták vagy szirupok, és melyek a köhögésből. A gyógyszert szedik:

  • száraz köhögéssel;
  • a szamárköhögés;
  • a tuberkulózis;
  • a hörgő asztma;
  • a traheobronhite.

Ellenjavallatok

Először is, ez a gyógyszer ellenjavallt azoknak az embereknek, akik túlérzékenyek a gyógyszer komponenseire.

Ezen gyógyszer szedésének ellenjavallata a következő betegségek:

  • szívbetegség;
  • cukorbetegség;
  • fekély;
  • glaukóma;
  • máj-, veseelégtelenség

Terhesség és szoptatás alatt a gyógyszer ellenjavallt.

Mellékhatások

Ritkán (általában túladagolás esetén) a következő tünetek jelentkezhetnek:

  • fejfájás;
  • hányinger;
  • remegés;
  • alvászavarok;
  • szédülés;
  • fokozott ingerlékenység;
  • idegesség;
  • álmosság.

Használati utasítás (módszer és adagolás)

Használati útmutató Ascoril szirup

Ezt a vizsgáztatót 6 éves kor alatti gyermekeknek kell fogyasztani 5 ml-rel, naponta háromszor, 6-tól 12 éves korig - napi 5-10 ml-es, 12 éves kortól - 10 ml-ig, napi háromszor.

Használati útmutató Ascoril tabletta

6 éves kor alatti gyermekek számára nem javasolt a gyógyszer szedése.

6 és 12 év között - ½ tabletta naponta háromszor.

12 éves kortól - 1 tabletta naponta háromszor.

Hogyan kell bevenni az Ascorilt étkezés előtt vagy után?

A használati utasítást követve, de az étkezéstől függetlenül.

Túladagolás

Túladagolás esetén a mellékhatások fokozódása figyelhető meg, sürgős orvoshoz fordulás szükséges.

Kölcsönhatás

Nem lép kölcsönhatásba a következőket tartalmazó gyógyszerekkel: kodein, ezért kombinálni a gyógyszerek használatát nem szabad.

Ezenkívül nem javasolt a gyógyszer kombinálása a lúgos ital.

Bromhexinum elősegíti a penetrációt antibiotikumok a test tüdőszövetébe.

Értékesítési feltételek

Ezt a gyógyszert recept nélkül gyógyszertárban lehet megvásárolni.

Tárolási feltételek

Száraz helyen, gyermekektől elzárva tartandó.

Lejárat dátuma

24 hónap

Askoril: analógok

Mérkőzések az ATX 4. szintű kódhoz:MukolikKashnolAbrolÁnizsolajAmbrosanBronhofitPulmolorFenyő rügyekPerui balzsampertusszinBronhosanBronhorusGedeliksACC 100ACC 200ACC hosszúInhalációs keverékACCMukolvanLasolvan

Sok embert gyakran érdekli a kérdés - hogyan lehet ezt vagy azt a gyógyszert pótolni. Az Ascoril-nak számos hasonló gyógyszere van, amelyeket érdemes részletesebben elmondani. Meg kell jegyezni, hogy mivel ezek a gyógyszerek hasonlóak, összetételükben különbségek vannak. Az Ascoril analógok ára szintén nagyon eltérő.

Az Ascoril mellett az orvosok gyakran gyógyszereket írnak fel: Lazolvan, Ambrobene, ACC, Erespal.

Melyik a jobb: Ascoril vagy Lazolvan?

Ezek a gyógyszerek abban különböznek abban, hogy különböző hatóanyagokat tartalmaznak. Ebben az esetben az első köptető, míg a Lazolvan a légzőrendszer motoros funkciójának serkentője. Ezeket a gyógyszereket ugyanarra a betegségre írják fel, az Ascoril-t és a Lazolvan-t ugyanabban az időben is be lehet venni, de jobb, ha egy gyógyszer marad.

Érdemes tisztázni, hogy mi a köhögés ezek a gyógyszerek. Köszöntőként Ascoril kezeli száraz köhögés, míg a Lazolvan a betegség bármely szakaszában alkalmazható.

Melyik a jobb: Ascoril vagy Ambrobene?

Ezeknek a gyógyszereknek szinte azonos hatása van az emberi testre. Mindkettő elválasztó. A különbség csak abban található meg, hogy mennyit fizet ez vagy ez a gyógyszer (az Ascoril ára sokkal magasabb, mint az analóg ára).

Melyik a jobb: Ascoril vagy ACC?

Mindkét gyógyszer köszvényes, nyálkahártya hatású. Sőt, összetételük eltérő. A gyártóban és az árban a különbségek is megtalálhatók. Tehát az exportőr ára magasabb, mint az exportőr ára.

Melyik a jobb: Ascoril vagy Erespal?

Az Ascoril szirupjának és tablettáinak másik analógja az Erespal gyógyszer. Mindkét gyógyszer összetétele és hatása hasonló, de az Erespal ára sokkal magasabb.

Az Ascoril összes analógja hasonló összetételű és ugyanazzal a hatással rendelkezik, ezért ha az orvos felírt egy ilyen gyógyszert, de valamilyen okból a gyógyszer nem megfelelő az Ön számára, eldöntheti, hogy mi helyettesítheti azt.

Ascoril gyerekeknek

Sok szülő kíváncsi: "Milyen köhögést adnak ehhez a gyógyszerhez?"Ami az Ascorilt illeti, az orvosai felírják száraz köhögés, a kezelési folyamat felgyorsítása érdekében.

Sokan aggódnak egy gyógyszer evése előtt vagy után. Fogyasztható, függetlenül a táplálékfelvételtől.

Általában sokan javasolják a gyermekeknek tabletták és Ascoril-szirup adását, erről a gyógyszerről szóló vélemények nagyon pozitívak. Sok szülő dicséri ezt a gyógyszert más analógokkal összehasonlítva.

A gyermekeknek szóló használati útmutató a következő:

Ascoril szirup köhögés esetén:

  • 6 éves korig, 5 ml naponta háromszor;
  • 6 és 12 év közötti - 5-10 ml naponta;
  • 12 éves kortól - 10 ml naponta háromszor.

tabletta köhögés esetén:

6 éves kor alatti gyermekek számára nem javasolt a gyógyszer szedése.

  • 6 és 12 év között - ½ tabletta naponta háromszor;
  • 12 éves kortól - 1 tabletta naponta háromszor.

Terhesség alatt

A gyógyszerhez fűzött megjegyzés szerint ez az időszak a terhesség Az Ascoril használata nem ajánlott.

Vélemények az Ascoril-ról

Általában véve az orvosok véleménye az Ascoril tablettákról pozitív, ám egyes szakértők szkeptikusak ebben a gyártó miatt. A szirupról szóló vélemények nem különböznek egymástól.

A betegek szerint a gyógyszer gyorsan és panaszok nélkül segít. Sokan azt ajánlják, hogy ezt a szirupot gyermekeknek adják, a betegek körében a tablettákról szóló vélemények megegyeznek. Egy másik gyógyszer a megfizethető ár miatt vonzza a betegeket.

Egyes betegek azonban súlyos mellékhatásokról panaszkodnak (remegés, szédülés, szívdobogásnyomásnövekedés).

Ascoril ár

Az ár függ az országtól, pontosabban attól a várostól, ahol lakik. Tehát, az ára Ascoril szirup Ukrajnában 70 és 100 UAH között mozog. Harkovban ezt a gyógyszert 76 UAH áron lehet megvásárolni. Pontosan megtudhatja, mennyi a szirup a legközelebbi gyógyszertárban.

Ár Ascoril tabletta - körülbelül 15-50 UAH, a csomagolástól függően. Odesszában az Ascoril tabletta körülbelül 15–30 UAH áron vásárolható meg.

  • Online gyógyszertárak Oroszországban
  • Online gyógyszertárak Ukrajnában
  • Online gyógyszertárak Kazahsztánban

ZdravSiti

  • Ascoril Tab. n10Glenmark Pharmasyyutikalz LTD179 rub.order
  • Ascoril Tab. n50Glenmark Pharmaceuticals LTD767 rub.order
  • Ascoril Tab. n20Glenmark Pharmaceuticals LTD311 rub.order
  • Ascoril Expectorant Syrup 200ml n1Glenmark Pharmaceuticals LTD342 rub.order
  • Ascoril vizsgálószirup 100ml n1Glenmark Pharmaceuticals LTD259 rub.order

Gyógyszertár párbeszédpanel

  • Ascoril vizsgáló (szirup 100ml) 235 rub.order
  • Ascoril (20. számú fül) 303 rubel megrendelésre
  • Ascoril (50. fül) 715 rubelt rendelni
  • Ascoril vizsgáló (szirup 200ml) 322 rub.order
  • Ascoril (10. számú fül) 185 rubelt rendel

Eurofarm * 4% kedvezmény a promóciós kódhoz medside11

  • Ascoril szirup 100 mlGlenmark Pharmasyyutikalz Ltd (Bad310 rub.order
  • Ascoril tabletta n10Glenmark Pharmasyyutikalz LTD IN220 rub.order
  • Ascoril szirup 200 mlGlenmark Pharmaceuticals LTD IN430 rub.order
  • Ascoril tabletta 20 db Glenmark Pharmaceuticals Ltd. 340 db
mutass többet

Apteka24

  • Ascoril No. 50 tabletta Glenmark Pharmasyyutikalz Ltd., India 257 UAH megrendelésre
  • Ascoril vizsgáló 100 ml szirup Glenmark Pharmasyyutikalz Ltd, Іndіya131 UAH rendelésre
  • Ascoril No. 20 tabletta Glenmark Pharmasyyutikalz Ltd., India106 UAH.order
  • Ascoril Expectorant 200 ml szirup Glenmark Pharmasyyutikalz Ltd., India198 UAH.order

Pani gyógyszertár

  • Ascoril folyékony Ascoril kötőszirup 100ml India, Glenmark 142 UAH rendelés
  • Ascoril tabletta Ascoril tabletta No. 50 India, Glenmark UAH 279
  • Ascoril folyékony Ascoril kötőszirup 200ml India, Glenmark 228 UAH rendelés
  • Ascoril tabletta Ascoril tabletta No. 20 India, Glenmark 117, rendelés
mutass többet

BIOSPHERE

  • Ascoril Expectorant 100 ml oldatos belsőleges lombik, Glenmark Pharmaceuticals Ltd (India) 2 tg.
  • Ascoril 2 mg / 8 mg / 100 mg No. 20 tabletta Glenmark Pharmaceuticals Ltd (India) 1 tg.
  • Ascoril Expectorant 100 ml köhögés-szirupGlenmark Pharmaceuticals Ltd (India) 2 tg.rendelés
mutass többet

Nézze meg a videót: Ascoril Syrup-Review-Uses and Side effects. Glenmark. Best cough syp (Február 2020).

Népszerű Bejegyzések

Kategória Orvostudomány, Következő Cikk

Valvira
Orvostudomány

Valvira

Valaciklovir-hidroklorid-hidrát, mikrokristályos cellulóz, povidon, magnézium-sztearát, fehér opadra, hiprolóz, titán-dioxid, hipromellóz összetétele. Felszabadulású fehér, bikonvex tabletta, 500 és 1000 mg filmbevonatban, PVC-bliszterben, a 7, 10, 14 számú kartondobozban. Farmakológiai hatás Antivirális szer.
Bővebben
Tardiferon
Orvostudomány

Tardiferon

Összetétel A tabletta 256,3 mg Fe II-szulfátot tartalmaz (ami 80 mg vasnak felel meg). További komponensek: vízmentes mukoproteózis, talkum, trietil-citrát, burgonyakeményítő, hidrogénezett ricinusolaj, povidon. Kagyló összetétele: karnaubaviasz, titán-dioxid, metil-metakrilát, rizskeményítő, szacharóz.
Bővebben
Primadofilus Junior
Orvostudomány

Primadofilus Junior

Összetétel A kapszulák liofilizált bifidobaktériumokat és laktobacillusokat tartalmaznak (antagonista hatású). Kiegészítő komponensek: aszkorbinsav; Mg sztearát; maltodextrin; zselatin (kapszulahéj). Felszabadulási forma A Primadofilus Junior 175 mg kapszula formájában kapható. A palack 90 darabot tartalmaz.
Bővebben
Amizon
Orvostudomány

Amizon

Összetétel Az Amizon az aktív enizamium-jodidot tartalmazza, valamint további komponenseket: burgonyakeményítőt, kalcium-sztearátot, kis molekulatömegű polivinilpirrolidont. Az Amizon Max hatóanyagként enizamium-jodidot, valamint további anyagként magnézium-sztearátot tartalmaz.
Bővebben